Nagrody dla młodych sportowców

W dniu 27 października 2022 roku podczas LIV sesji Rady Miejskiej zostały wręczone nagrody dla młodych sportowców z Gminy Pyrzyce.

Nagrody za wybitne osiągnięcia otrzymali:

LKS Spartakus:
Indywidualnie Mistrzem Europy w sumo do lat 17, kat. wag. do 95 kg został Paweł Polberk, który ponadto występując w drożynie zdobył także złoty medal
Aleksander Gorący - indywidualnie brązowy medal w kat. wagowej +100 kg junior
Jakub Żółtański - indywidualnie brązowy medal w kat. Wagowej 70 kg junior

LMKS Żak Pyrzyce:
Europejskie Igrzyska Dzieci:
Marcel Kowalski - I miejsce w biegu na dystansie 1500 m
Amelia Kacprzak - III miejsce w biegu na dystansie 60 m, II miejsce w skoku w dal
Piotr Maduzia - III miejsce w biegu na dystansie 800 m
Nikodem Karpiński - II miejsce w biegu na dystansie 300 m

V Otwarte Mistrzostwa Sportu dla Osób Poruszających się na Wózkach w Szczecinie:
Karol Demucha - obronił tytuł Mistrza, zdobywając I miejsce w V Otwartych Mistrzostwach Sportu dla Osób Poruszających się na Wózkach w Szczecinie

Wszystkim młodym sportowcom gratuluję wybitnych osiągnięć oraz składam wyrazy uznania dla ich ambicji i determinacji w przekraczaniu własnych barier. Dziękuję również za godne reprezentowanie Gminy Pyrzyce na arenie krajowej i międzynarodowej.
Trenerom dziękuję za ogromne, osobiste zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą oraz propagowanie wśród nich zdrowego stylu życia, opartego na zasadach fair play. Życzę dalszych sukcesów, satysfakcji z pracy oraz wytrwałości w pełnieniu misji trenera i wychowawcy.