"Pokolenie Baczyńskiego"

dodano: 04-11-2022

Pokolenie Baczyńskiego”

W dniu 30 października 2022 roku przed Urzędem Miejskim w Pyrzycach zaprezentowano wystawę „Pokolenie Baczyńskiego”, której bohaterami są wybitne postaci urodzone na początku dwudziestolecia międzywojennego.

Wystawa „Pokolenie Baczyńskiego” przygotowana została przez pion edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej. Autorami koncepcji wystawy są Adam Hlebowicz i dr Mateusz Marek, projekt graficzny stworzył Szymon Węglowski. Wystawa składa się z części ogólnopolskiej oraz trzynastu wersji regionalnych, przygotowanych przez oddziały i delegatury IPN z całego kraju.

W Pyrzycach postawiono ekspozycje z biografiami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Stanisława Lema, Franciszka Blachnickiego, Ryszarda Kaczorowskiego, Marka Edelmana, Wandy Pomianowskiej, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Karola Wojtyły (część ogólnopolska), a także Telesfora Badetki, Mieczysława Lisowskiego (część regionalna).

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do zapoznania się z ekspozycją.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska