Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Młyny

dodano: 29-12-2022

„Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Młyny”

W dniu 30.11.2022r. zakończyły się prace budowlane w związku z realizacja projektu:„Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Młyny”.
Wykonawcą robót budowlanych był Pan Krzysztof Krupski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą firmy P.W.KRONEX Krzysztof Krupski z siedzibą w Sumak, 74-304 Nowogródek Pomorski, wyłoniony w drodze postępowania przetargowego. Inspektorem nadzoru budowlanego był Pan Bolesław Gąsiorowski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą firmy: Projektowanie i Nadzór Budowlany Bolesław Gąsiorowski ul. Dworcowa 23 74-200 Pyrzyce.

Całkowita wartość zadania wyniosła 715 901,94 zł brutto
W ramach zadania została wybudowana świetlica wiejska w konstrukcji tradycyjnej,
z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną, gazową. Wykonano przyłącza zewnętrzne instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej ze zbiornikiem bezodpływowym, gazowej i elektrycznej.
Jednocześnie świetlica została wyposażona w następujący sprzęt:
    • krzesła – 16 szt.;
    • stół – 4 szt;
    • kuchenka mikrofalowa– 1 szt.
    • telewizor – 1 szt.
    • lodówka – 1 szt.
    • kuchenka elektryczna – 1 szt.
Na powyższe zadanie Gmina Pyrzyce otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska