Gmina Pyrzyce członkiem stowarzyszenia LGD "Lider Pojezierza"

dodano: 27-01-2023

Gmina Pyrzyce członkiem stowarzyszenia LGD "Lider Pojezierza"
26 stycznia 2023 roku w trakcie LVII sesji Rady Miejskiej, odebrałam z rąk Krzysztofa Wiklaka – Prezesa Stowarzyszenia LGD „Lider Pojezierza” oraz Z-cy Prezesa Ireneusza Kostki, uchwałę zarządu w sprawie przystąpienia Gminy Pyrzyce w szereg członków stowarzyszenia.

Do stowarzyszenia, poza Gminą Pyrzyce, należą: Gmina Boleszkowice, Gmina Dębno, Gmina Trzcińsko Zdrój, Gmina Myślibórz, Gmina Nowogródek Pomorski, Gmina Lipiany, Gmina Przelewice, Gmina Barlinek, Gmina Pełczyce, Gmina Choszczno, Gmina Recz, Gmina Krzęcin, Gmina Bierzwnik, powiat Choszczeński oraz Myśliborski.

Celem funkcjonowania Stowarzyszenia LGD „Lider Pojezierza” jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich gmin i powiatów, poprzez realizację oraz aktywne wsparcie innowacyjnych, spójnych i przemyślanych przedsięwzięć, przyczyniających się do zrównoważonego rozwoju i podnoszenia jakości życia ludności całego obszaru LGD.

Członkostwo w LGD „Lider Pojezierza” umożliwi Gminie Pyrzyce pozyskiwanie środków finansowych na nowe inicjatywy i inwestycje, stworzy również nowe możliwości dla podmiotów gospodarczych i stowarzyszeń z naszej gminy.

Zapraszam wszystkich mieszkańców do zgłaszania projektów i pomysłów na wspólne działania w ramach Stowarzyszenia „Lider Pojezierza".

Link do formularza: https://cutt.ly/29wxE8c

Burmistrz Pyrzyc