Przeżyli razem 50 lat!

dodano: 16-05-2023

Przeżyli razem 50 lat!
6 maja 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło rodzinę, przyjaciół oraz bliskich Dostojnych Jubilatów.

Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, w obecności Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Pyrzycach Iwony Ksel oraz Kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego Karoliny Rutkiewicz, wręczyła dziesięciu parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta RP.

Jubileusz obchodziły następujące pary:
  1. Państwo Urszula i Kazimierz Dobrowolscy
  2. Państwo Marianna i Józef Guźniczak
  3. Państwo Elżbieta i Józef Janczura
  4. Państwo Teresa i Marian Krawczyk
  5. Państwo Jadwiga i Władysław Marszałek
  6. Państwo Halina i Jerzy Orłowscy
  7. Państwo Alicja i Janusz Przepiórka
  8. Państwo Weronika i Jerzy Weichert
  9. Państwo Janina i Roman Czemni
  10. Państwo Teresa i Józef Kędziora (66 rocznica ślubu)

Wydarzenie uświetnił występ zespołu „Wrzos” z Krzemlina, recital kabaretowy Pani Zenobii Walczak i Pana Krzysztofa Sikory - słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także poezja Pani Wiktorii Wiszniowskiej-Kijany, która recytowała wiersze z nowo wydanego tomiku „Myśli Pogubione”. Pani Wiktoria każdej z par podarowała egzemplarz tomiku. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Pani Agnieszka Urbańska, która zagrała na skrzypcach.

Ta wyjątkowa uroczystość jubileuszu 50. rocznicy pożycia małżeńskiego była prawdziwym świadectwem trwałości miłości, a świętujące pary były wzorem dla wszystkich obecnych, pokazując, jak ważne jest budowanie silnego i trwałego związku. Było to niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Dziękujemy kwiaciarni Eliza Frątczak za wypożyczenie kwiatów i ozdób, którymi została udekorowana sala.