Ludzie Ziemi Pyrzyckiej

dodano: 15-11-2023

11 listopada 2023 roku, podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego, Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, w związku ze złożonym przeze mnie wnioskiem, uhonorował statuetką „Ludzie Ziemi Pyrzyckiej” Pana Kazimierza Piekarę. Pan Kazimierz jest lokalną legendą, mistrzem krawiectwa, który przez ponad 70 lat szył ubrania dla mieszkańców Pyrzyc i okolic. Wśród pozostałych wyróżnionych znaleźli się również: Pani Danuta Kuźnicka - nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pyrzycach, Zespół Śpiewaczy „Pyrzyczanka”, NSZZ SOLIDARNOŚĆ" Komisja Międzyzakładowa Organizacji Związkowej przy Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach. Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym.
Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska