Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

PROGRAM OSŁONOWY „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” na rok 2024 dla Gminy Pyrzyce

dodano: 07-02-2024

 
W trosce o bezpieczeństwo osób starszych Gmina Pyrzyce przystąpi do kontynuacji Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024. Bezpośrednim realizatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyrzycach.
 
Program jest skierowany do osób w wieku 60 lat i więcej, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.
 
W ramach programu można uzyskać opaskę bezpieczeństwa” która jest połączona z całodobowym centrum monitoringu lub przedłużyć okres korzystania z opaski w przypadku osób objętych wsparciem w 2023 r. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie się z się z dyspozytorem, który podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi.
 
Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.
 
W związku z powyższym zapraszamy mieszkańców gminy Pyrzyce zainteresowanych udziałem w programie do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pyrzycach w celu uzyskania szczegółowych informacji: osobiście w sekretariacie Ośrodka, mieszczącego się w budynku Urzędu Miejskiego w Pyrzycach, pokój 8 lub telefonicznie pod numerem telefonu 91 56 11 150.
 
Wniosek opiekuna osoby ubiegającej się o opaskę bezpieczeństwa
Wniosek osoby ubiegającej się o opaskę bezpieczeństwa
 
Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia