Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Radarowy wyświetlacz prędkości w Gminie Pyrzyce

dodano: 22-03-2024

W miejscowości Mielęcin został zamontowany radarowy wyświetlacz prędkości. Będzie on motywował kierowców do bezpiecznej jazdy. Jest to skuteczne narzędzie, które ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.
Zadaniem wyświetlacza jest w czytelny sposób ostrzegać oraz informować uczestników ruchu drogowego o tym, czy prędkość z jaką się poruszają jest zgodna z przepisami. Podczas przekroczenia dozwolonego progu urządzenie zasygnalizuje prędkość w kolorze czerwonym, a także wyświetli napis ZWOLNIJ. Natomiast kiedy kierowca będzie jechał z odpowiednią prędkością zobaczy jej wartość w kolorze zielonym oraz wyświetlany komunikat DZIĘKUJĘ. Montaż takich urządzeń ma na celu zwiększenie świadomości kierowców na temat przekraczania dopuszczalnej prędkości w danym miejscu. Wyświetlacz prędkości jest w stanie dokładnie mierzyć prędkość pojazdu, co pozwala na precyzyjne informowanie kierowcy o przekroczeniu limitu prędkości.
 
Po rozpatrzeniu dwóch wniosków złożonych przez Gminę Pyrzyce do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie (na lokalizację wyświetlacza prędkości w miejscowości Mielęcin oraz miejscowości Żabów), a także po dokonanej analizie miejsc niebezpiecznych, Zarząd Dróg wytypował lokalizacja do montażu wyświetlacza w miejscowości Mielęcin.
 
Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie OT/ Pyrzyce, przekazał w formie darowizny na rzecz Gminy Pyrzyce wyświetlacz prędkości, którego montaż leżał po stronie Gminy Pyrzyce. Wyświetlacz został zamontowany w okolicach Szkoły Podstawowej w Mielęcinie.
 
Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia