Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

dodano: 28-03-2024

OŚWIADCZENIE

W związku z publikacją informacji na portalu społecznościowym Facebook Pani Justyny Łyjak, dotyczącej braku remontu drogi znajdującej się przy przedszkolu w Żabowie i sugerującej, iż Gmina tej drogi nie wyremontowała oświadczam, że Gmina Pyrzyce nie jest zarządcą, ani właścicielem powyższej drogi – przedmiotowa droga jest własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
Znając stan techniczny nieruchomości, Gmina Pyrzyce w 2021 r. podjęła czynności w sprawie nieodpłatnego przekazania działki drogowej na mienie Gminy. Przejęcie tej nieruchomości możliwe było dopiero po dokonaniu przez KOWR podziałów geodezyjnych w celu wyłączenia budynków wchodzących w skład działki drogowej. W dniu 21 marca 2024 r. podczas Sesji wszyscy Radni Rady Miejskiej w Pyrzycach podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Na chwilę obecną skompletowane zostały dokumenty, które przesłane zostaną do KOWR. Dalsza procedura leży po stronie właściciela nieruchomości.
Ponadto informuję iż, Gmina Pyrzyce wielokrotnie monitowała do KOWR o przeprowadzenie remontu przedmiotowej drogi. Jednakże właściciel nie podjął żadnych działań w celu poprawy stanu nawierzchni i zapewnienia bezpieczeństwa dla osób poruszających się.
Mając na względzie powyższe, z całą stanowczością stwierdzić należy, iż przekazywane przez Panią Justynę Łyjak, informacje i sugestie mijają się z rzeczywistym stanem faktycznym i prawnym - Gmina nie jest właścicielem ww. drogi, zaś jej remont nie mógł być wykonany za środki finansowe Gminy. Należy również zaznaczyć, iż w razie dalszych podobnych działań i sugestii Pani Justyny Łyjak, rozważaniu podlegać będzie podjęcie stosownych kroków prawnych.
 
Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia