Medalowe miejsce dziewcząt Zarządu Powiatowego LOK Pyrzyce w mistrzostwach polskich w krosie strzeleckim

dodano: 18-09-2013

Podczas Ogólnopolskich Zawodów w Dwuboju Obronnym rozegranym w dniu 7 września 2013 roku w Bydgoszczy reprezentacja dziewcząt Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju wywalczyła trzecie miejsce w krosie strzeleckim.

Kros strzelecki składa się z następujących elementów: biegu na 2km., strzelanie z KBKS-u do tarcz biatlonowych oraz rzutu granatem F-1 na odległość. Indywidualnie w zawodach najlepiej spisała się Dominika Wiśniewska, zajmując ósme miejsce, miejsce dziesiąte wywalczyła Magdalena Matyjasik, a jedenaste Małgorzata Ćwirta. Suma wyników dziewcząt przyczyniła się do ich znakomitego wyniku drużynowego – medalowego trzeciego miejsca w ostatecznym rankingu. Chłopcy wypadli nieco gorzej, zajmując drużynowo ósmą lokatę. Wśród chłopców indywidualnie najlepiej wypadł Wojtek Wojtala, zajmując szesnaste miejsce, Remigiusz Ogłoza zajął dwudzieste piąte, a Jakub Woźniak trzydzieste. Nieco gorzej wypadli zawodnicy w pojedynkach strzeleckich. Chłopcy zajęli jedenaste miejsce, a dziewczęta czternaste. Wszystko to w klasyfikacji ogólnej ulokowało reprezentację Pyrzyc na dziewiątym miejscu w dwuboju obronnym.

Warto dodać, że udział w zawodach pyrzyckiej młodzieży był możliwy dzięki wsparciu finansowemu burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha, za co dziękują zawodnicy. Trenerem pyrzyckiej reprezentacji był Dariusz Kufel.