Świąteczny Festiwal

dodano: 14-11-2013

Zokazji Święta Niepodległości 11 Listopada – hala pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Rolnej była areną imprez z udziałem siatkarzy amatorów oraz najmłodszego narybku klubów piłkarskich województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Festiwal rozpoczął się w sobotę  (09.11.13 r.), o godz. 10.00 otwartym turniejem piłki siatkowej. Trzy drużyny pyrzyckie miały za przeciwników zespoły z Goleniowa, Myśliborza, Żabowa, Giżyna i Kozielic.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się od gier eliminacyjnych w dwóch grupach. Tylko drużyna gospodarzy PYRZYCE I (gr. B) na tym etapie rozgrywek ograła rywali "do zera". Mężczyźni szli jak burza dalej, pokonując pewnie w półfinale Myślibórz. Zdeterminowana również wygraną była drużyna Backer OBR Pyrzyce, która obroniły dwa sety w meczu z Goleniowem, aby ostatecznie spotkać się z rywalami – PYRZYCE I w finale. W najważniejszym spotkaniu turnieju nie mieli jednak już na tyle sił, aby stawić czoła gospodarzom. Ulegli PYRZYCKIEJ drużynie w tai - breku – 15 : 6. Natomiast w meczu o "brąz" Goleniów pokonał Myślibórz (2 : 0).

Na sukces pyrzyckiego team’u zapracowali siatkarze: Andrzej Pawlik, Zbigniew Budynek, Artur Gredka, Rafał Krzentowski, Sebastian Michalski, Sebastian Kozłowski, Michał Nowakowski, Jarosław Cielek i Dariusz Dziubek.

Za miejsca I – IV firma BACKER OBR Pyrzyce ufundowała puchary, które wręczył przedstawiciel spółki Pan Piotr Nowogórski. Każda drużyna  otrzymała pamiątkowe dyplomy.

Po emocjonujących i pasjonujących rozgrywkach w świątecznych nastrojach zwycięska drużyna zaprosiła uczestników sobotnich zmagań na pyszną grochówkę.

Tabela końcowa turnieju:

I. PYRZYCE I
II. BACKER OBR Pyrzyce
III. Goleniów
IV. Myślibórz
V. Kozielice
VI. Żabów
VII. Pyrzyce II
VIII. Giżyn

Natomiast w niedziele, 10 listopada br. halą zawładnęli najmłodsi futboliści – Żaki z rocznika (2004 i młodsi), którzy również rozegrali świąteczny turniej.

O miano najlepszych  ubiegało się 10 zespołów. Rywalizacje rozgrywały się w dwóch grupach, z których najlepsi zagrali w fazie pucharowej. Do finału z grupy A zakwalifikowały się: AP Kotwica Kołobrzeg (9 pkt.) oraz Sokół I Pyrzyce (7 pkt.), zaś z grupy B – ABC Futbolu Dębno (10 pkt.) - niepokonani w eliminacjach i PROGRES Gorzów Wlkp. (7 pkt.).

W meczu o miejsce trzecie na parkiecie spotkały się zespoły z Gorzowa i Pyrzyc. Gospodarze nie oddając ani jednej bramki (0:3) uplasowali się na trzeciej lokacie turnieju. W ostatnim – finałowym pojedynku niepodległościowego turnieju niezwyciężeni okazali się Dębniacy z ABC Futbolu, którzy przewagą jednej bramki pokonali kołobrzeski zespół Kotwicę (1:0).

Emocji, owacji i oklasków na parkiecie jaki i trybunach nie brakowało. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo dopingowało młodocianym piłkarzom.

Nagrody indywidualne (statuetki i dyplomy) otrzymali: Jakub Geldner (Sokół I Pyrzyce) – najlepszy zawodnik,  Ksawery Klimowski (Kotwica Kołobrzeg) otrzymał tytuł najlepszego bramkarza, „królem strzelców) został Filip Żywicki (ABC Futbolu Dębno).

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Marka Olecha - Burmistrza Pyrzyc oraz rodziców pamiątkowe trofea – puchary i dyplomy, a każdy "żak” uhonorowany został złotym medalem.

Końcowa tabela turnieju żaków ( rocz. 2004 i młodsi ):

I. ABC Futbolu Dębno
II. Kotwica Kołobrzeg

III. Sokół I Pyrzyce
IV. Progres Gorzów Wlkp.
V. Pogoń Szczecin
VI. Gavia Chszczno
VII. Sokół III Pyrzyce
VIII. Brazil da Bola Stargard Szcz.
IX. Żaki Szczecin
X. Sokół II Pyrzyce

Taką formę świętowania i patriotycznego wychowania poprzez sport OSiR promuje od kilu lat. Dlatego też początek listopada zarezerwowany jest na organizację przedsięwzięć  sportowych z okazji Święta Niepodległości.

Justyna Gredka