OBCHODY NARODOWEGO SWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OKUNICY

dodano: 22-11-2013

Dnia 08 listopada 2013 r. o godz. 9.00  w Szkole Podstawowej w Okunicy odbyła się uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  - "STAŃ OJCZYZNO MOJA!”

Miło było nam gościć włodarza miasta Pyrzyc w osobie Burmistrza Pyrzyc pana Jerzego Marka Olecha, przewodniczącą Rady Rodziców panią Iwonę Kutasiewicz, sołtysów wsi: Brzeźna- pana Romana Bylinę, Czernic – pana Stanisława Wudarczyka, Ryszewa-pana Józefa Berdzika oraz wieloletniego przyjaciela naszej szkoły pana Walentego Darczuka, pracowników administracji i obsługi, rodziców uczniów klas I-VI oraz nauczycieli na czele z dyrektorem panem Grzegorzem Jaskiem. Podczas montażu słowno-muzycznego uczniowie klasy II, IV i V zaprezentowali wiersze oraz pieśni patriotyczne, które niejednokrotnie wywołały wśród widzów  łezkę w oku.  Montaż słowno – muzyczny oraz scenografię przygotowała pani Izabela Burda i pani Małgorzata Wilde. Akademia była ukoronowaniem szeroko zakrojonych działań, jakie Szkoła Podstawowa w Okunicy podjęła w ramach obchodów Dnia Odzyskania Niepodległości. Na lekcjach plastyki, na zajęciach świetlicowych i zajęciach pozalekcyjnych uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykonali kotyliony i flagi. Natomiast  na lekcjach historii, języka polskiego, lekcjach wychowawczych i zajęciach pozalekcyjnych uczniowie zapoznali się z historią tego święta i jego ideą. Ponadto uczniowie  klas  I-III uczestniczyli w szkolnym konkursie  plastycznym    ,, Moja mała Ojczyzna” , wychowawcy klas I-VI  wraz z wychowankami przygotowali gazetki i wystawy tematyczne związane z drogą Polaków do niepodległości. Uczniowie z koła krajoznawczo-turystycznego przygotowywani byli  do konkursu  tematycznego ,,Droga do niepodległości” , który odbył się 09 listopada 2013r. w Szkole Podstawowej w Mielęcinie. Takie świadome i aktywne uczestnictwo w przygotowaniach do obchodów Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości, budzenie poczucia dumy narodowej , świadomości historycznej i kulturowej zyskały uznanie  Burmistrza Pyrzyc pana Jerzego Marka Olecha, sołtysów wsi: Ryszewa pana Józefa Berdzika, Brzeźna-pana Romana Bylinę, Czernic-pana Stanisława Wudarczyka, przyjaciela szkoły pana Walentego Darczuka oraz przybyłych rodziców uczniów klas I-VI. Wzruszeni  tematyką przygotowanej uroczystości dziękowali organizatorom  obchodów pani Izabeli Burdzie i pani Małgorzacie Wilde za  zaangażowanie  i profesjonalizm w przygotowaniu akademii. Uczestnicy obchodów mieli możliwość  obejrzenia przygotowanych wystaw, gazetek tematycznych i innych wytworów prac uczniów związanych ze Świętem Niepodległości Polski. Następnie zaproszono gości na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów, gdzie w miłej atmosferze dyskutowano o drodze naszych przodków do wolnej i niepodległej Ojczyzny.

SP w Okunicy