Imprezy w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Pyrzycach

dodano: 23-12-2013

MIKOŁAJ W BAJKOWEJ KRAINIE

W dniu 13 grudnia 2013 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Pyrzycach nieoczekiwanie pojawił się Mikołaj, i to nie sam, lecz w towarzystwie bociana Irka, ptaka cierpiącego z powodu złamanego skrzydła. Mikołaj zabrał dzieci w podróż do krainy życzliwości i empatii. Piękna historia, z dużą dawką humoru, angażująca dzieci, przeplatana zabawami i śpiewem kolęd. To spotkanie wprowadziło całą społeczność przedszkolną w radosny, przedświąteczny nastrój, a Mikołaj w swoim zwyczaju dał nogę, pozostawiając po sobie wspomnienie w formie fantastycznych prezentów.

II PYRZYCKIE OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W  dniu 8 grudnia 2013 roku,  dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 4 w Pyrzycach wystąpiły podczas obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Dzieci pięcio- i sześcioletnie zaprezentowały dwa tańce, wiersz Cz. Janczarskiego "Piękne zwyczaje", zaśpiewały hymn naszego przedszkola "W Bajkowej Krainie".
W trakcie imprezy podsumowana została Akcja „Nakrętka”, którą zainicjowała Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach. My również wspieraliśmy akcję, której celem była pomoc w pozyskaniu środków na zakup nowego wózka dla Martynki Szyszki, uczennicy klasy pierwszej.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w uroczystości.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci i obecność na obchodach Dnia Osób Niepełnosprawnych.

PIERWSZA POMOC-SZKOLENIE SZEŚCIOLATKÓW

W Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Pyrzycach najstarsze przedszkolaki dwukrotnie spotkały się z panem Kamilem Podgórskim, tatą Maksymiliana, który zajmuje się szkoleniem uczniów w zakresie pierwszej pomocy.
Na początek było trochę teorii - wyjaśnienia, omówienia, przypomnienia. Następnie pan Kamil zaprezentował zawartość apteczki i oczywiście przedstawił dzieciom fantoma, którego nie mogło zabraknąć na szkoleniu.
Przedszkolaki mogły ćwiczyć masaż serca i sztuczne oddychanie. Nauczyły się kiedy i jak ułożyć człowieka poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.
Na kolejnym spotkaniu zadaniem każdego przedszkolaka było samodzielne wezwanie pomocy oraz przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
"Starszaki" świetnie poradziły sobie w trudnej, pełnej silnych emocji sytuacji.

SPOTKANIA KULINARNEW BAJKOWEJ KRAINIE

W Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Pyrzycach spotkania kulinarne stały się już tradycją. Tym razem gościliśmy mamę Franka w grupie 4-latków oraz mamę Hani i Tosi w grupie 5- i 6-latków.
Młodsze dzieci piekły z panią Igą pyszne babeczki, wykazując się przy tym wielką inwencją podczas ich dekorowania.
Pani Kasia natomiast przygotowała ze starszakami kolorową pizze ze zdrowymi dodatkami. Dzieci oprócz sera i szynki miały do wyboru między innymi tuńczyka, brokuły, szpinak, paprykę, kukurydzę i oliwki. Nasze przedszkolaki z ogromnym zapałem angażują się w tego typu zajęcia.

Monika Borecka

TU ZACZYNA SIĘ FUTBOL

W dniu 05.12.2013 roku w Przedszkolu Publicznym w Pyrzycach odbyło się spotkanie z instruktorem szkółki piłkarskiej „Sokół” Pyrzyce,  panem Michałem Wartalskim. Nasz gość  zaprezentował 5 i 6-latkom strój piłkarski  i przybliżył tajniki gry w piłkę nożną. Pan Michał  opowiedział przedszkolakom o tym, jak wygląda jego praca, zapytał, czy wiedzą, dlaczego sportowcy mają swoich trenerów. Odbyła się również dyskusja na temat znanych piłkarzy polskich i nie tylko, dzieci wykazały się dużą znajomością tematu. Na koniec instruktor wykonał kilka pokazowych ćwiczeń piłkarskich i zaprosił dzieci do wspólnego krótkiego treningu piłkarskiego.

Elżbieta Dąbrowska