Wigilie Burmistrza Jerzego Marka Olecha

dodano: 24-12-2013

Okres przedświąteczny to czas, w którym burmistrz spotyka się z ludźmi z różnych grup społecznych, dziękując im za cały mijający już rok 2013 współpracy. Tradycyjnie już Stowarzyszenie Europejskiego Klubu Seniora zaprosiło pana burmistrza na wigilię. Zebrali się członkowie tego klubu, wspólnie przygotowali potrawy wigilijne,  przygrywała muzyka i towarzyszył śpiew kolęd przez zespól "Pyrzyczanka”.

18 grudnia 2013 r. odbyła się wigilia członków OSP, którzy licznie przybyli na zaproszenie pana burmistrza. Strażacy usłyszeli serdeczne słowa podziękowania za swoją społeczną pracę, która wykonują niosąc bezinteresownie pomoc  innym.
Komendant Gminny OSP Jerzy Wroński zakupił nowe mundury dla członków pocztu sztandarowego.

Kolejne spotkanie  to spotkanie z sołtysami i członkami rad sołeckich.  Na spotkanie przybył ks. Zbigniew Rakiej, który podziękował sołtysom za trud  i poświęcenie jakie niosą na rzecz swoich sołectw, za ich społeczną pracę i wrażliwość na innego człowieka. Pan burmistrz w swoim przemówieniu podkreślił, że współpraca z sołectwami układa się bardzo dobrze i jest zadowolony z aktywności osób, które reprezentują swoje wsie.

Po raz 5 już zorganizowano także spotkanie z seniorami sportu pyrzyckiego. Ludzie zasłużeni dla sportu chętnie spotykają się na takich uroczystościach, ponieważ są one okazją do wspomnień i podsumowań osiągnięć minionego roku.

Jak co roku pan burmistrz spotkał się z załogą Urzędu Miejskiego oraz emerytami, którzy odeszli na zasłużoną emeryturę z tego urzędu.  Burmistrz złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne oraz wszelkiej pomyślności na nowy 2014 rok. Poczęstunek na tą okazję przygotowała spółdzielnia socjalna z Brzeska.