WOŚP

dodano: 13-01-2014

W pyrzyckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, w niedzielę 12 stycznia 2014 r. odbył się 22. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem pod hasłem „Na ratunek” na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów, szefem pyrzyckiego sztabu WOŚP była pani Agnieszka Klucznik – Barańska.

W tym roku na ulicach miasta kwestowało 48 wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 i Społecznego Gimnazjum wraz z funkcjonariuszami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Pyrzyce. Do utrzymania porządku i spokoju włączyła się również pyrzycka Straż Miejska.
  Główna część finału WOŚP rozpoczęła się o godzinie 15.00. „Fabryka Dobrego Czasu” zadbała o zabawy dla dzieci i wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym uruchomiła kawiarenkę. Do kawy można było zaopatrzyć się w ciasta, których wybór powodował zawrót głowy, a które pozyskała młodzież z ZS CKU. Młodzież i opiekunowie z ZS CKU zorganizowali również loterię fantową. Redakcja Pyrzyce.Info udostępniła również dla najmłodszych kolorowy zamek dmuchany ze zjeżdżalnią.
 Na parkiecie hali zgromadzonych bawiły zespoły muzyczne z Trzcińskiego Centrum Kultury - „Zabafka”, „Sweet Band” i Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz pyrzyckie – Kapela „Pyrzyczanie”, zespół „Dlaczego nie” oraz „Quatro Men”. Odbył się również pokaz tańców standardowych w wykonaniu Matyldy Wróblewskiej i Mateusza Kostkiewicza ze Szkoły Tańca „Flesz” pod kierownictwem Tomasza Jóźwiaka.
 Pomiędzy występami odbywały się licytacje darów przekazanych na ten cel od licznych darczyńców. Jedną z perełek była replika Konstytucji 3 Maja, oprawiona w skórę, opatrzona autografem Marszałka Sejmu. Można było zdobyć czapkę Jerzego Janowicza, pierwszego polskiego tenisisty półfinalisty turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej (Wimbledon 2013) oraz biografię trenera siatkarzy Andrea Anastasi z autografem, monografię prof. Edwarda Rymara „Pyrzyce i okolice poprzez wieki”, piłkę nożną z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin, koszulkę juniora „Sokoła” Pyrzyce (z numerem 12), a także kilka koszulek i kalendarzy WOŚP, bony na usługi do fryzjera, kosmetyczki, kwiaciarni i na ćwiczenia, wiele ciekawych książek i albumów oraz kalendarzy, zestawy dla dzieci, ogromne pluszaki, zaproszenia do restauracji na kolację, biżuterię, pióra.
Sztab WOŚP przy Zespole Szkół Nr 1 w Pyrzycach zebrał kwotę 24.251,07 zł oraz 56,22 Euro, w tym z licytacji uzyskano 6.271,40 zł i 25 Euro.
Finał WOŚP zakończyło tradycyjne Światełko do Nieba. Dzięki licznym sponsorom:
(dyrektor ZS nr 1 w Pyrzycach- Robert Sójka, wicestarosta- Robert Betyna, Państwo Wiesława i Jerzy Sosnowscy, Jolanta Günther- prezes Pyrzyckiego Stowarzyszenia Oświatowego, Dariusz Jagiełło, Marek Cichowicz- Dyskoteka „Tropicana” w Pyrzycach, Pracownicy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „ Eskulap” w Pyrzycach) zademonstrowany przez Marcina Michalskiego piękny pokaz sztucznych ogni został nagrodzony gromkimi brawami.

Beata Statkiewicz