dodano: 15-01-2014

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie Projektów Współpracy” w zakresie
operacji polegającej na realizacji projektów współpracy, objętego PROW na lata 2007-2013
Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata
2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Stowarzyszenie „WIR” -Wiejska Inicjatywa Rozwoju wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Dobre Inicjatywy Regionu oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Pyrzycka podpisali umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego na realizację projektu pn "Szlakiem zabytkowych kościołów powiatu stargardzkiego oraz gmin Pyrzyce, Recz, Warnice” na kwotę dofinansowania w wysokości  210.422,71 zł.

Projekt ten polega na wyznaczeniu i oznakowaniu  ok.571 km sieci szlaków rowerowych przez certyfikowanych znakarzy, dzięki temu szlak wpisany zostanie do rejestru krajowego. Szlak przebiegać będzie przez wszystkie gminy powiatu Stargardzkiego( bez miasta Stargard Szczeciński) oraz dwie gminy powiatu pyrzyckiego ,Pyrzyce, Warnice i jedna gminę powiatu choszczeńskiego – Recz. Realizacja szlaku wraz z jego promocją przewidziana jest na trzy lata.

W roku 2012 oznakowano i wyznaczono  zostanie 136 kilometrowy  odcinek   na obszarze gmin Pyrzyce, Dolice, Warnice, w roku   2013  r   wyznaczono i oznakowano  78,1  kilometrowy odcinek Północno- wschodniego szlaku Gmin Chociwel, Stara Dąbrowa( cz. Wsch.)  wraz z łącznikiem  oraz 35 kilometrowy   Szlak    Gmin Dobrzany.

W roku 2014 zostanie oznakowany 103 kilometrowy W schodni szlak Gmin: Stargard Szczeciński(  część obszaru gminy), Marianowo, Suchań oraz 105 kilometrowy Północny Szlak obejmujący Gminy: Kobylanka, Stargard Szczeciński ( pozostała część gminy), dokończony zostanie 47 km  Szlak Gmin Dobrzany, Ińsko 52 km szlak Gminy Recz.

Małgorzata Krysiak