dodano: 20-01-2014

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DEBATĘ  I WARSZTATY DLA LOKALNYCH LIDEREK  .

„Polka powiatowa i zielona modernizacja” – debata i warsztaty dla liderek

7  lutego (piątek), godz. 16.30, Urząd Miasta Pyrzyce:

Otwarta debata o zielonej modernizacji i szansach rozwoju dla kobiet.

8 lutego (sobota), spółdzielnia socjalna „Pod Kasztanami” w Rzepnowie (2 km. od Pyrzyc):
Całodzienne warsztaty dla lokalnych działaczek i polityczek zaangażowanych w rozwój swoich lokalnych społeczności. Warsztaty są szczególnie skierowane do kobiet zamierzających startować w wyborach 2014 r. do Europarlamentu, sejmików powiatów i gmin.

"Polka powiatowa i zielona modernizacja” to kampania Fundacja Przestrzenie Dialogu i Fundacja im. Friedricha Eberta – Przedstawicielstwo w Polsce. Naszym celem jest wesprzeć rozwój zielonej gospodarki i szans dla kobiet poprzez dostęp do wiedzy i funduszy, które poprawiają jakość życia i rozwój lokalnych społeczności, wspierają rozwój zielonych miejsc pracy.

Na nasze działania składają się:

- książka Beaty Maciejewskiej „Polka powiatowa i zielona modernizacja” http://issuu.com/przestrzeniedialogu/docs/polka_powiatowa
-  szkolenia i debaty dla kobiet w całej Polsce;
- okrągły stół liderek lokalnych i reprezentantów władz centralnych nt. najważniejszych kwestii dotyczących szans rozwoju Polek mieszkających poza dużymi miastami (planowany termin: 7 maja 2014 r.)
- ogólnopolska konferencję uczestniczek naszych warsztatów w Sejmie (planowany termin: 8 maja 2014 r.)|
- konsultacje internetowe z ekspertkami z całej Polski na tematy wskazane przez uczestniczki warsztatów.

Program warsztatów 08.02.2014 (sobota) godz.: 9.30-18.00, spółdzielnia socjalna „Pod Kasztanami” w Rzepnowie

• Blok I: Polka powiatowa i zielona modernizacja – wprowadzenie
9.30-11.30
o Wprowadzenie.
o Podstawowe pojęcia i elementy wiedzy o polityce równościowej oraz zielonej modernizacji.
o Wpływ nowoczesnej gospodarki na życie kobiet i społeczności
o Możliwości rozwoju zielonej modernizacji i miejsc pracy związanych m.in. z rozproszoną energetyką, ekologicznym transportem, kulturą i turystyką, produkcją i przetwórstwem żywności.
o Nowe formy współpracy (np. crowdfunding) i innowacyjne formy działania społecznego.

• Blok II: Praktyka lokalna i pozyskiwanie funduszy
11.45-13.45
o Zielona gospodarka i polskie realia.
o Rozwijanie zielonej modernizacji w regionie/miejscowości.
o Zielona modernizacja w praktyce. Na warsztat weźmiemy spółdzielnię socjalną „Pod kasztanami” i na jej przykładzie pokażemy możliwości zielonych innowacji.
o Pozyskiwanie środków na zieloną modernizację.

• Poczęstunek 13.45-14.30

• Blok III: Zielona modernizacja: propozycja dla naszej gminy/miejscowości/
14.30-15.30
o Praca warsztatowa: konstruowanie w grupach programu dla wybranej/modelowej gminy lub miejscowości.
o Podział na role, przygotowanie 3-min. wypowiedzi.

• Blok IV: Jak się przebić z zieloną modernizacją - prezentacja na forum
15.45-17.15
o Praca warsztatowa: prezentacja na forum w formie konferencji prasowej lub spotkania w gminie
o Omówienie całościowe prezentacji oraz wypowiedzi poszczególnych osób.

• Blok V: Podsumowanie
17.15-18.00
o Podsumowanie i zakończenie warsztatów, rozdanie certyfikatów.

Informacje praktyczne:

Warsztaty odbywają się w dniu 8 lutego w  Spółdzielni Socjalnej "Pod Kasztanami” w Rzepnowie /2 km od Pyrzyc/ w godz.  9.30- 18.00.  Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W ramach warsztatów uczestniczki otrzymują książkę Polka powiatowa oraz inne materiały edukacyjne. Osobom spoza Pyrzyc, które potrzebują noclegu, organizatorzy zapewniają zakwaterowanie na jedną noc.  Nie pokrywają kosztów dojazdu.

Rejestracja, aktualne informacje i informacja o prowadzących na stronie: http://polkapowiatowa-rzepnowo.evenea.pl

Prosimy o zarejestrowanie się na warsztaty przez formularz: do dnia 04 lutego. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc: 20.

Kontakt: ewa.dryjanska@przestrzeniedialogu.org