Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

47. BIEGI GRYFITÓW

dodano: 17-04-2018

W piątek - 13 kwietnia br. w zawodach, z ponad czterdziestoletnią historią wystartowało ponad 700 biegaczy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby na grząskich terenach  pyrzyckiego stadionu ścigać się na trasach od 400 m do 3000 m.

Honorowym patronatem uroczystość lekkoatletyczną objął: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz.

Do Pyrzyc przyjechali entuzjaści biegania ze Szczecina, Stargardu, Dobrej Nowogardzkiej i Dolic. Stawkę startujących uzupełnili zawodnicy z powiatu pyrzyckiego oraz szerokie grono uczniów ze szkół Gminy Pyrzyce.

Zawody rozpoczęły się uroczystą defiladą. Następnie po oficjalnym otwarciu uroczystości przez Burmistrz Pyrzyc – Marzenę Podzińską nastąpił ceremoniał olimpijski: wciągnięcie flagi na maszt zapalenie znicza oraz odczytanie apelu olimpijskiego. W pyrzyckich uroczystościach udział wzięli Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej – Stanisław Kopeć oraz Prezes Zachodniopomorskiej Federacji Sportu - Sławomir Strąkowski.

czytaj więcej »

Prace nad renowacją czołgu IS-2 i armat

dodano: 16-04-2018

W dniu 14 kwietnia br. rozpoczęto prace nad renowacją czołgu  IS-2 i armat.  Renowacja ww. obiektów jest możliwa dzięki nawiązaniu współpracy Gminy Pyrzyce ze  Stowarzyszeniem Grupa Historyczno – Eksploracyjna POMERANIA. Dzięki pracy i zaangażowaniu członków stowarzyszenia wyczyszczone zostały wszystkie obiekty, zabezpieczono armaty farbą podkładową i pomalowano częściowo jedną z nich. Gmina Pyrzyce w ramach współpracy i wsparcia udostępniła agregat prądotwórczy a także zakupiła materiały  niezbędne do odrestaurowania czołgu i armat. Ciąg dalszy prac przewidziany jest na 28 kwietnia.

 Dziękuję członkom stowarzyszenia i mieszkańcom uczestniczącym w pracach renowacyjnych za zaangażowanie i wykonane prace.

 

czytaj więcej »

KOLEJNY SUKCES SPARTAKUSA

dodano: 16-04-2018

W dniach 7-8 kwietnia 2018 w Krotoszynie rozegrano Mistrzostwa Polski w sumo w trzech grupach wiekowych/seniorzy, młodzicy U 21 i U 23. Doskonale spisały się "sumitki" LKS Spartakus Pyrzyce.

Paulina ZYGMUNT - mieszkanka gminy Bielice, uczennica ZS Nr 1 w Pyrzycach występując w kategorii 55 kg zdobyła 3 medale: srebrny U-23, brązowy U-21 i brązowy w seniorkach.

Paulina DYSZKIEWICZ - mieszkanka Pyrzyc, uczennica ZS Nr 2 CKU rywalizując w kategorii wagowej 65 kg wywalczyła złoty medal w U-23 i brązowy medal w U-21.

Zawodniczkom na tych zawodach sekundował niezawodny trener - Eugeniusz Klimczak

Polski Związek Sumo doceniając te osiągnięcia powołał obie utalentowane zawodniczki do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 27-29 kwiecień 2018 w Płowdiw /Bułgaria/.

Serdeczne gratulacje zawodniczkom i ekipie trenerskiej składa Zarząd LKS Spartakus.

Za Zarząd - prezes Bolesław Kowalski

Na zdjęciu: od lewej Paulina Zygmunt, Eugeniusz Klimczak i Patrycja Dyszkiewicz

czytaj więcej »

INFORMACJA

dodano: 13-04-2018

       Od 10 kwietnia 2018 r. rozpoczęły się roboty polegające na oczyszczaniu Wałów– fosy zlokalizowanej przy murach obronnych w Pyrzycach na odcinku od ulicy Górnej do ulicy Owocowej. Prace prowadzone są przez Zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych Mielęcin, Nowielin i Pyrzyce oraz pracowników gospodarczych Urzędu Miejskiego w Pyrzycach, którzy usuwają ze skarpy fosy odrosty  i samosieje krzewów oraz drzew. Uporządkowanie terenu zahamuje proceder powstawania dzikich wysypisk śmieci oraz przyczyni się do zaakcentowania walorów krajobrazowych.

        

czytaj więcej »

KONSULTACJE SPOŁECZNE

dodano: 13-04-2018

W dniu 10 kwietnia br. o godz. 16:00 w sali 282 Urzędu Miejskiego w Pyrzycach rozpoczęły się Konsultacje społeczne z mieszkańcami gminy Pyrzyce, dotyczące planów modernizacji Stadionu Miejskiego im. Leszka Słoninki w Pyrzycach.

Uroczystego otwarcia Konsultacji dokonała Burmistrz Pyrzyc Pani Marzena Podzińska. Studenci IV roku studiów inżynierskich Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przedstawili swoje prace w formie elektronicznej prezentacji, plansz oraz makiet.

Dziękujemy przybyłym mieszkańcom za czynny udział w spotkaniu i cenne uwagi.

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia