Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

INFORMACJA

dodano: 07-05-2021

Dotacja na poprawę warunków mieszkaniowych rodzin romskich

Otrzymaliśmy z Ministerstwa Spraw  Wewnętrznych i Administracji dofinansowanie w kwocie 38 514,00 zł na realizację zadania pt. „Poprawa warunków mieszkaniowych rodzin romskich” . Wniosek złożony w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030. W ramach zadania wykonany zostanie remont dwóch lokali komunalnych zamieszkałych przez rodziny romskie.


                                 Burmistrz Pyrzyc
                                (-) Marzena Podzińska
                               

czytaj więcej »

INFORMACJA

dodano: 07-05-2021

Spotkanie w sprawie obwodnicy Pyrzyc

    W dniu 6 maja br. w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy „DIM” Pracowni Projektowej Dróg i Mostów Ryszard Kowalski, która zajmuje się projektowaniem obwodnicy Pyrzyc. W czasie spotkania została przedstawiona przez projektantów koncepcja obwodnicy i wskazane zostały z naszej strony uwagi dotyczące zmiany miejsca wjazdu na obwodnicę od strony Stargardu oraz niewielkie przesuniecie trasy przebiegu przy ul. Mickiewicza i inne drobne uwagi, które będą uzgadniane i analizowane z  Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich.

     W załączniku koncepcja trasy obwodnicy – „kolor żółty”, która ze względu na trwające uzgodnienia nie jest jeszcze wersją ostateczną.

                                 Burmistrz Pyrzyc
                                (-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

INFORMACJA

dodano: 07-05-2021

    Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym obchodzonym w Polsce 8 maja. Utworzone zostało na pamiątkę zakończenia II wojny światowej. Dawniej znane jako Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności ustanowione w Polsce dekretem z 8 maja 1945 r. zatwierdzonym przez Krajową Radę Narodową było obchodzone 9 maja. Obecnie, zgodnie z ustawą z 2015 r.
    Narodowy Dzień Zwycięstwa obchodzimy każdego roku 8 maja. Z kolei 9 maja świętujemy Dzień Europy. Warto pamiętać, że 9 jest to dzień, w którym co roku wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym Polska, świętują kolejną rocznicę przedstawienia Planu Schumana, który stał się zalążkiem integracji europejskiej.
    II Wojna Światowa  była jedną z najkrwawszych wojen w dziejach ludzkości, która rozpoczęła się 1 września 1939 roku. Pociągnęła za sobą dziesiątki milionów ofiar, niewyobrażalne straty materialne, kulturowe i duchowe.
    Tegoroczne obchody Zakończenia II Wojny Światowej zostaną upamiętnione poprzez złożenie symbolicznej wiązanki kwiatów pod Pomnikiem "Pamięci" w dniu 8 maja br. o godzinie 11:00.


                                 Burmistrz Pyrzyc
                                (-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

INFORMACJA

dodano: 06-05-2021

Obraz zwiera treść:

INFORMACJA
    W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Zwycięstwa  zwracam się w prośbą o  oflagowanie domów i zakładów pracy w dniu     8 maja.
    Jednocześnie informuję, że w celu upamiętnienia ofiar II Wojny Światowej około godziny 11:00 na 1 minutę uruchomiona zostanie syrena alarmowa, po czym Pod Pomnikiem „Pamięci” złożone zostaną symboliczne wiązanki kwiatów.

                                 Burmistrz Pyrzyc
                                (-) Marzena Podzińska


UWAGA
Działając na podstawie § 10 ust. 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu właściwości oraz właściwości organów w tych sprawach...(Dz. U. Z 2013, poz.96).
Celem treningu jest wyrażenie pamięci i uhonorowania 76 rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej.

czytaj więcej »

INFORMACJA

dodano: 05-05-2021

czytaj więcej »

Kondolencje

dodano: 04-05-2021

czytaj więcej »

Życzenia

dodano: 04-05-2021

Obraz zawiera treść:

Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA STRAŻAKA
wszystkim Druhnom i Druhom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Pyrzyce oraz Strażakom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach składam serdeczne życzenia i podziękowania za odwagę i podejmowanie działań służących ratowaniu życia, zdrowia i mienia ludzkiego.
Życzę pomyślności strażackiej powinności, satysfakcji z dobrze wypełnionego obowiązku, oraz szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych.
Jednocześnie życzę by ta  trudna praca była źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy, a społeczne uznanie niech towarzyszy Wam w codziennej działalności.
Niech Św. Florian ma Was zawsze w swojej opiece.

                                 Burmistrz Pyrzyc
                                (-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

3 Maja

dodano: 03-05-2021

W dniu 3 maja br. w Kościele Rzymskokatolickim pw. Wniebowzięcia NMP w Pyrzycach odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny upamiętniająca 230 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie po mszy świętej Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień wraz z Radnym Rady Powiatu Janem Jaworskim,  Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska wraz z z-cą Burmistrza Pawłem Chyt i Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Iwoną Ksel udali się przed tablicę pamiątkową znajdującą się Kruchcie kościoła oraz pod Pomnik Poświęcony Konstytucji 3 Maja u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Ogrodowej gdzie złożyli wiązanki kwiatów w imieniu swoim, samorządu oraz mieszkańców.

                                 Burmistrz Pyrzyc
                                (-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »



Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia