Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

INFORMACJA

dodano: 12-02-2021

       Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, zaprasza do wyrażenia swoich spostrzeżeń odnośnie dostępności Urzędu Miejskiego w Pyrzycach dla osób ze szczególnymi potrzebami (osoba ze szczególnymi potrzebami to osoba, która ze względu na swoje cechy zewnętrzne lub wewnętrzne, albo ze względu na okoliczności, w których się znajduje, musi podjąć dodatkowe działania lub zastosować dodatkowe środki w celu przezwyciężenia bariery, aby uczestniczyć w różnych sferach życia na zasadzie równości z innymi osobami).

Aby to zrobić należy wypełnić krótką ankietę. Ankieta jest anonimowa.

Wszelkie informacje zawarte w ankiecie będą wykorzystane wyłącznie do zdefiniowania istniejących barier architektonicznych, cyfrowych, komunikacyjnych utrudniających osobom ze szczególnymi potrzebami funkcjonowanie w życiu codziennym, sporządzenia diagnozy, planu działania i sformułowania zaleceń.

Chcemy poznać potrzeby i kierunek zmian w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach w stronę zwiększenia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Załączoną ankietę należy złożyć do 26 lutego 2021 r. do godz.15:00, w Punkcie Informacyjnym – przy wejściu głównym do Urzędu Miejskiego w Pyrzycach lub przesłać na adres mailowy: s.gabryelczyk@pyrzyce.um.gov.pl. Ankietę można również odebrać w wersji papierowej w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Pyrzycach.

Dziękuje za poświęcony czas.

                                     Koordynator ds. dostępności                             Burmistrz Pyrzyc

                                       (-) Sylwia Gabryelczyk                               (-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

U nas testujesz, w Decathlon kupujesz

dodano: 12-02-2021

    W ramach projektu "U nas testujesz, w Decathlon kupujesz", w hali OSiR powstał showroom - ekspozycja produktów z grupy piłka nożna. Zamierzeniem projektu jest prezentacja nowej kolekcji piłkarskiej w każdym sezonie.

 

czytaj więcej »

KOMUNIKAT

dodano: 11-02-2021

czytaj więcej »

INFORMACJA

dodano: 11-02-2021

Szczęśliwe zakończenie mroźnej nocy…

    Pogoda w ostatnich dniach nie rozpieszcza. Bardzo niskie temperatury i wzmagający uczucie zimna silny wiatr wpłynęły na zwiększenie częstotliwości przeprowadzania kontroli miejsc przebywania bezdomnych.
    Wieczorem 08 lutego 2021 r. patrol Straży Miejskiej wraz z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyrzycach w portierni byłej „paluszkarni” zastał kompletnie wyziębionego mężczyznę. Przemoczony, leżący na betonowej podłodze w pomieszczeniu z wybitymi szybami nie miałby szans przetrwania mroźnie zapowiadającej się nocy. Mężczyźnie podano ciepły posiłek i gorącą herbatę. Niestety mężczyzna przyznał, że wcześniej spożywał alkohol, co uniemożliwiało umieszczenie go w schronisku dla bezdomnych. W związku z tym bezdomnego przewieziono do noclegowni znajdującej się w Stargardzie przy ul. Krasińskiego.
    Można stwierdzić, że tym razem pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Ponawiamy apel do wszystkich mieszkańców:  jeśli napotkacie Państwo osoby przebywające w pustostanach i innych tego typu miejscach proszę informować Straż Miejską lub OPS. Każda informacja może uratować życie!
            Straż Miejska w Pyrzycach – tel. 91 39 70 329, 91 39 70 383, 609 461 228
            Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach – tel. 91 577 95 11 lub 997
            Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyrzycach – tel. 91 5611150, 91 5611162, 662 027 400
            Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego - telefon stacjonarny 800 170 010, z telefonu komórkowego 696 031 168 - numery bezpłatnej infolinii na rzecz osób bezdomnych. Infolinia służy osobom bezdomnym, które uzyskają informację o placówkach udzielających wsparcia – noclegowniach i jadłodajniach, a także wszystkim, którzy w okresie zimowym zauważą osobę potrzebującą pomocy.

                                                Komendant Straży Miejskiej w Pyrzycach
                                                                 Michał Maduzia

czytaj więcej »

KONKURS - GRANTY SOŁECKIE 2021

dodano: 09-02-2021

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego  zaprasza gminy i reprezentujące je sołectwa na  V edycję konkursu pn."Granty Sołeckie 2021".
Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie tożsamości i integracji społeczności lokalnej.
Łączna pula środków do wykorzystania w konkursie „Granty Sołeckie” 2021 r. - 1.800.000,00 zł.
W konkursie wyłonionych zostanie 180 Gmin (laureatów konkursu), przy czym z danej gminy wyłonionych może być maksymalnie 2 laureatów (2 sołectwa).
Nagrodą w konkursie jest możliwość otrzymania pomocy finansowej w wysokości 10.000 zł na sfinansowanie zgłoszonego do realizacji projektu. Pomoc przyznana zostanie gminom w drodze Uchwały Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
Zgłoszenia konkursowe mogą zawierać wyłącznie projekty inwestycyjne zaproponowane do realizacji przez sołtysów danej gminy, przy czym dla sołectwa można złożyć w Konkursie tylko jedno zgłoszenie konkursowe i na jeden projekt.
Więcej informacji pod tel. 91 39 70 352, link do strony http://www.grantysoleckie.wzp.pl/

czytaj więcej »

KOMUNIKAT

dodano: 09-02-2021

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia