Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

INFORMACJA

dodano: 21-09-2021

W dniu 18 września br. wraz z Z-cą burmistrza Panem Pawłem Chyt, Sekretarzem Panią Dorotą Grzybowską i Skarbnikiem Panią Danutą Bartków odbyła się wizyta w mieście partnerskim Ueckermünde, w związku z zaproszeniem Burmistrza miasta Pana Jürgena Kliewe oraz Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Meklenburgii-Pomorzu Przednim na festyn niemiecko-polski.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

Burmistrz Pyrzyc

(-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2021

dodano: 17-09-2021

Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2021

Gmina Pyrzyce laureatem w konkursie o tytuł "Samorządowego Lidera Współpracy z NGO 2021" w kategorii Gminy liczącej powyżej 15 tys. mieszkańców.

W dniu 16 września br. w Operze na Zamku w Szczecinie, podczas XV Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO, statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 10.000 zł z rąk Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza odebrał Zastępca Burmistrz Pyrzyc Paweł Chyt wraz z Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Sylwią Gabryelczyk oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych Prezesem UKS Piast Danutą Kuźnicką oraz Prezesem OSP Żabów Michałem Maduzią.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi, Wicemarszałkowi Olgierdowi Kustoszowi oraz organizacjom pozarządowym działającym na terenie Gminy Pyrzyce za bardzo dobrą współpracę.

Zastępca Burmistrz Pyrzyc

(-) Paweł Chyt

czytaj więcej »

Światowy Dzień Sybiraka

dodano: 17-09-2021

Plakat - kartka z kalendarza data 17 września 1939 rok

82 Rocznica Masowej Zsyłki na Sybir

Światowy Dzień Sybiraka

Sybir, to słowo które po 82 latach wciąż budzi w ludziach ból i strach. Dzień Sybiraka to żywa lekcja historii oraz hołd dla zesłańców. Historia zsyłek na Syberię symbolicznie zaczęła się 82 lata temu – 17 września 1939 roku – od ataku sowieckiej Rosji na Polskę. W bydlęcych wagonach, w 40. stopniowym mrozie przez wiele tygodni jechali w nieznane. Nadal nie jest znana dokładna liczba osób zesłanych w głąb Związku Sowieckiego. Na podstawie materiałów archiwalnych wyliczono, że tylko w czasie II wojny światowej deportowano z ziem polskich około 320 tysięcy osób. Szacunki Związku Sybiraków mówią o nawet milionie Polaków.

czytaj więcej »

Książka na jesień dla seniora

dodano: 16-09-2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Książka na jesien dla seniora", 👩‍🦳👨‍🦳 której głównym celem będzie stworzenie kącika bibliotecznego i wypromowanie spędzania wolnego czasu pensjonariuszy z książką. Przede wszystkim jednak chcemy tym podarunkiem w postaci książki otulić ich w samotności, pokazać że nie są sami, a książka potrafi wypełnić smutek radością. 😃
PRZECZYTAŁEŚ KSIĄŻKĘ? DAJ JEJ DRUGIE ŻYCIE. PODZIEL SIĘ Z SENIOREM Z DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ. PRZYNIEŚ DO BIBLIOTEKI STAMTĄD TRAFI DO SENIORA.

czytaj więcej »

INFORMACJA

dodano: 16-09-2021

czytaj więcej »

KONFERENCJA Oblicza alkoholu

dodano: 16-09-2021

We wtorek, 14 września 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach, odbyła się konferencja pod nazwą "Oblicza alkoholu" w ramach realizacji zadania Społecznik 2019-2021 Program Marszałkowski. Konferencja została przygotowana przez Pyrzyckie Stowarzyszenie Klub Abstynenta KROKUS oraz członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pyrzycach.

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia