Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Informacja

dodano: 13-09-2022

INFORMACJA

Serdecznie zapraszam mieszkańców Gminy Pyrzyce na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości skorzystania z dofinansowania na wymianę starych pieców na ekologiczne w ramach programu „Czyste Powietrze PLUSoraz „Ciepłe Mieszkanie”.

W trakcie spotkania omawiane będą zmiany programu oraz przedstawione zostaną założenia na temat nowych programów tj. „Ciepłe Mieszkanie”.

Spotkanie prowadzone będzie przez doradcę energetycznego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Pana Michała Lidwina.

Spotkanie odbędzie się w dniu 23 września 2022 r. o godz. 16:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyrzycach, w sali konferencyjnej nr 282 - II piętro.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 07-09-2022

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszam mieszkańców miasta i gminy Pyrzyce na spotkanie w sprawie „Budowy obejścia miasta Pyrzyce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 119”, które odbędzie się 20 września 2022 r. o godz. 16.00 w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach w sali 282 (II piętro).

Na spotkaniu obecni będą przedstawiciele Pracowni Projektowej MOST sp. z o. o. oraz Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 06-09-2022

 
 

 

 

NAGRODA ARTYSTYCZNA GMINY PYRZYCE

Nagroda Artystyczna Gminy Pyrzyce przyznawana jest za szczególne osiągnięcia artystyczne zespołowi lub artyście indywidualnie, związanemu z pyrzyckim środowiskiem kultury.

Zgłoszenia kandydatów o przyznanie nagrody artystycznej mogą składać:

- instytucje kultury,

- stowarzyszenia zawodowe,

- stowarzyszenia twórcze i kulturalne,

- instytucje i osoby działające w obrębie kultury.

Zgłoszenie w formie wniosku powinno zawierać dane osobowe dotyczące kandydata (kandydatów) do nagrody lub nazwę podmiotu, opis dotychczasowej działalności albo informacje o osiągnięciach na rzecz wzbogacenia życia kulturalnego i rozwoju kultury Gminy Pyrzyce.

Wnioski należy składać w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego w Pyrzycach, Plac Ratuszowy 1 lub w formie elektronicznej na adres sport@pyrzyce.um.gov.pl.

Termin składania dokumentów upływa 5 października 2022 roku.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 06-09-2022

Narodowe Czytanie

3 września 2022 roku na Placu Ratuszowym w Pyrzycach, w przepiękne słoneczne przedpołudnie miała miejsce 11. już odsłona Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej, którego przesłanie odczytała Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska - „Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. Romantyczność, Świtezianka, Powrót taty, Pani Twardowska i inne niezapomniane utwory tego cyklu od dziesiątków lat łączą pokolenia Polaków. Zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane. Niezwykła wrażliwość, wspaniałe wyczucie języka i wyobraźnia genialnego poety sprawiły, że Ballady i romanse są esencją polskiego romantyzmu”.

Utwory Adama Mickiewicza przedstawili publiczności Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc, Zenobia Walczak - Prezes UTW w Pyrzycach Astrid Czarnecka, Maria Halina Kozłowska, Alicja Przepiórka, Irena Wojciechowska, Lilla Boczkowska, Edwin Nickel, Janusz Przepiórka, Wojciech Siatczyński, słowem wstępnym okrasiła Lider Sekcji Literatury, Kultury i Sztuki Wiktoria Wiszniowska – Kijana.

Na wielkie uznanie zasługuje młodzież ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach pod opieką pani Magdaleny Wróblewskiej, - Hanna Piepióra, Gabriela Wojtczak, Aleksandra Śluborska, Szymon Fornalczyk, Michał Ziobrowski, Wojciech Wudarczyk, których interpretacja i inscenizacja utworów wywołała aplauz publiczności.

Podczas Narodowego Czytania prowadzona była kwesta na rzecz poszkodowanych w pożarze przy ulicy Szkolnej w Pyrzycach. Zbiórkę prowadzili zuchy i harcerze Bursztynki i Cztery Żywioły pod komendą druhny Jutyny Pawłowskiej.

Pyrzycka odsłona akcji Narodowe Czytanie odbyła się pod egidą Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej, a przygotowana została przez Pyrzycką Bibliotekę Publiczną z dyrektor Magdaleną Brzozowską – Wróblewską na czele, przy współudziale UTW w Pyrzycach – Sekcji Literatury, Kultury i Sztuki oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach.

Dyrektor Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej
Magdalena Brzozowska-Wróblewska

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 05-09-2022

czytaj więcej »

Informacja

dodano: 02-09-2022

Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej
W dniu 1 września 2022 roku, przy Pomniku Katyńskim, odbyły się obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych i rady miejskiej, delegacje szkół, przedszkoli, Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz harcerze i zuchy. Uroczystość przygotowały zuchy i harcerze z drużyn ZHP „Bursztynki” i „Cztery Żywioły”, prowadzonych przez druhny Małgorzatę Olejniczak i Justynę Pawłowską.
 
Dziękuję wszystkim uczestnikom za obecność na uroczystościach. Pyrzyce pamiętają o bohaterach i ofiarach II wojny światowej. Pamięć o Nich jest szczególnie ważna teraz, w obliczu wojny blisko naszej granicy.
 
CZEŚĆ PAMIĘCI BOHATERÓW!
Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska

czytaj więcej »Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia